logo
Torfbud

Indywidualne rozwiązania ważące

Jako specjalistyczna firma zajmująca się pomiarami proponujemy swoje usługi w zakresie produkcji urządzeń dla zastosowań jednostkowych oraz seryjnych. Zakres naszych usług rozpoczyna projektowanie, opracowanie procesu produkcji, wykonawstwo oraz kalibrację. Kompletne urządzenia dostarczamy wraz z świadectwem sprawdzenie bądź wzorcowania.

Poniżej będziemy przedstawiali realizacje które przeprowadziliśmy.prasa
prasa zdj2
siłomierz

Newtonometr do pomiaru sił w prasie. Prasa firmy BOSCH przystosowana do rozkręcania pompowtryskiwaczy o określonej sile. Dla naszego klienta wykonaliśmy prasę do pomiaru tych sił. Wyzwaniem z którym sobie poradziliśmy w tym przypadku, okazała się niewielka wysokość 3 cm przeznaczona na czujnik(i) o sile do 20kN.

prasa z tyłu
prasa z boku
prasa z przodu

Modyfikacja prasy ręcznej wraz z osprzętem automatyki przemysłowej pozwalającej na automatyczne uruchamianie napędu pneumatycznego wspomagania nacisku prasy. Wykonany wg indywidualnego projektu system zastąpił ręczne sterowanie (wymagające dużego wysiłku) poprzez zabudowany siłownik pneumatyczny. Indywidualny projekt ze względu na siłę nacisku i czas zsuwu. Zabudowane osłony zostały zaopatrzone w wyłączniki krańcowe uruchamiające cykl prasy.

serce użądzenia
cele pomiarowe
urządzenie
punkt pomiaru
...i oprogramowanie

Urządzenie kontroli jakości do automatycznego pomiaru wiązek baterii. Precyzyjny, oparty na programowanym mikroprocesorze, automatyczny woltomierz który za pomocą jednego przycisku sprawdza pakiet bateryjny. Całość wyników prezentowana jest w przystępnej formie w specjalnie napisanym oprogramowaniu.