logo

Opis produktu

wysokość: 240mm

długość: 167mm

szerokość 182mm

Topcon RL-VH4DR z czerwoną, widzialną dla oka wiązką laserową jest uniwersalnym instrumentem do wszelkich prac budowlanych ? wewnątrz pomieszczeń, jak i na otwartych przestrzeniach. Wyznaczać nim można z dużą precyzją płaszczyznę poziomą, pionową (po obróceniu lasera o 90°), pochyloną w dwóch kierunkach w zakresie ?5°, a za pomocą pionownika laserowego sprawdzać pionowość obiektów, wyznaczać prostoliniowość obiektów, a także przenosić punkty z podłogi na sufit (i odwrotnie). Możliwość ustawiania prędkości obrotowej głowicy i funkcja skanowania ? obracania się głowicy w ograniczonym zakresie kątowym ? pozwalają dobrać parametry pracy instrumentu do specyfiki wykonywanego zadania i oszczędzać energię w bateriach. Te wszystkie cechy sprawiają, że Topcon RL-VH4DR jest najbardziej wszechstronnym laserem budowlanym na rynku, który oszczędza czas i pieniądze w pracach murarskich, brukarskich, stolarskich, montażowych, wykończeniowych, instalacyjnych itp.

lub zapytaj: Kasia Dobrowolska tel.668 802 259

info@pomiarymetr.pl

Niwelator RL-VH4DR
Producent Topcon
Dioda laserowa czerwona, widzialna 635 nm
Dokładność +- 1,0 mm/10 m (20")
Powtarzalność pomiarów 1,25 mm/ 50 m (5")
Zasięg pracy 60 m (300 m z czujnikiem)
Pochylenie płaszczyzn +-5° (oś X, oś Y)
Pilot zdalnego sterowania zasięg: 100m, IP66
Zakres sapomoziomowania +-5°
Zasilanie akumulatorki
Czas pracy 45 godzin
Klasa odporności IP54
Zakres temperatur pracy -20°C do +50°C
Gwarancja 5 lat
Waga 2,2 kg
Cena netto 6475.00zł
Dodatkowe funkcje i parametry
 • • Wszystko widać gołym okiem - czerwony kolor lasera jest na tyle intensywny, że zrzutowana na obiekt wiązka jest widoczna gołym okiem nawet w odległości kilkudziesięciu metrów od stanowiska.
  • Jeszcze większy zasięg działania - pracę na otwartej przestrzeni w odległości 300 m (średnica) umożliwia czujnik laserowy, który usprawnia niwelację i podnosi jej dokładność.
  • Laser w każdą stronę - głowica emitująca wiązkę poziomą wyznacza dodatkowo laser liniowy, co ułatwia definiować płaszczyznę pod kątem prostym względem wyznaczonej linii.
  • Skanuj i pracuj na zadanych odcinkach - funkcja skanowania pozwala ograniczyć zakres obracania się głowicy i wyświetlania wiązki lasera na zadanej długości .
  • Szybkie samopoziomowanie - kompensator szybko i dokładnie poziomuje instrument, a alarm ?poruszenia? niwelatora eliminuje wykonywanie błędnych pomiarów, gdy instrument został nieumyślnie potrącony i rozpoziomowany.
  • Jednoosobowa obsługa - do obsługi niwelatora i wyznaczania wysokości wystarczy tylko jedna osoba.
  • Zdalne sterowanie nawet z odległości 100 m - parametry lasera można zmieniać za pomocą dostarczanego w standardowej konfiguracji pilota RC-40.
  • Wszystko z pakiecie - niwelator dostarczany jest standardowo z grupą praktycznych akcesoriów, wspierających twoje prace (czujnik laserowy, uchwyt czujnik na łatę laserową, akumulatory, ładowarka, półka ścienna, płytka do skanowania, półka do podwieszenia niwelatora, kufer transportowy).
  • Praca w każdych warunkach - solidne zabezpieczenie głowicy obrotowej chroni ten najważniejszy element niwelatora przed uszkodzeniami mechanicznymi, a szczelna obudowa spełnia normę IP54, pozwalając pracować w deszczu i kurzu.

  W zestawie:
  • niwelator laserowy RL-VH4DR; czujnik laserowy; uchwyt czujnika (na łatę); tarczka celownicza/do skanowania; pilot zdalnego sterowania; półka ścienna; akumulatorki; zasilacz; kufer transportowy.
  • Świadectwo instrumentu poświadczające poprawność pracy instrumentu.
  • Gwarancja autoryzowanego serwisu na okres 5 lat.

  Akcesoria Nivel System do pomiarów klasycznych:
  • łata 2,4m(LS-24); statyw SJJ1 - cena netto - 120zł