logo

Opis produktu

wysokość: 240mm

długość: 167mm

szerokość 182mm

Zielona wiązka lasera w niwelatorze Topcon RL-VH4G2 jest innowacyjnym rozwiązaniem pomiarowym, które zadecydowanie podnosi użyteczność instrumentu w zamkniętych pomieszczeniach i na otwartej przestrzeni. Głównie podczas pracy bez odbiornika laserowego, kiedy rzutowana na obiekt wiązka tworzy linię odniesienia. Zielony laser jest 4 razy lepiej widoczny niż laser czerwony. Dzięki temu niwelator może być z powodzeniem używany nawet w bardzo nasłonecznionych pomieszczeniach, a linia referencyjna widoczna jest gołym okiem w większej odległości od stanowiska instrumentu. Spada więc do minimum możliwość popełnienia błędu przy wyznaczaniu wysokości, spadku czy kierunku i jeszcze zwiększa się dokładność określania tych wartości.
Topcon RL-VH4G2 jest uniwersalnym instrumentem do wszelkich prac budowlanych ? wewnątrz pomieszczeń, jak i na otwartych przestrzeniach. Wyznaczać nim można z dużą precyzją płaszczyznę poziomą, pionową (po obróceniu lasera o 90°), pochyloną w zakresie ?5°, a za pomocą pionownika laserowego sprawdzać pionowość obiektów, wyznaczać prostoliniowość obiektów, a także przenosić punkty z podłogi na sufit (i odwrotnie).

lub zapytaj: Kasia Dobrowolska tel.668 802 259

info@pomiarymetr.pl

Niwelator RL-VH4G2
Producent Topcon
Dioda laserowa zielona, widzialna 532 nm
Dokładność +- 1,0 mm/10 m (20")
Powtarzalność pomiarów 1,25 mm/ 50 m (5")
Zasięg pracy 60 m (300 m z czujnikiem)
Pochylenie płaszczyzn +-5° (oś X, oś Y)
Pilot zdalnego sterowania zasięg: 100m, IP66
Zakres sapomoziomowania +-5°
Zasilanie akumulatorki
Czas pracy 24 godzin
Klasa odporności IP54
Zakres temperatur pracy -20°C do +50°C
Gwarancja 5 lat
Waga 2,6 kg
Cena netto 10550.00zł
Dodatkowe funkcje i parametry
 • • Zielony laser - super widoczność - zielona wiązka lasera jest 4 razy lepiej widoczna niż wiązka koloru czerwonego, dlatego zapewnia większą dokładność niwelacji i pozwala pracować bez odbiornika laserowego w większych odległościach od stanowiska instrumentu.
  • Jeszcze większy zasięg działania - pracę na otwartej przestrzeni w odległości 300 m (średnica) umożliwia czujnik laserowy, który usprawnia niwelację i podnosi jej dokładność.
  • Laser w każdą stronę - głowica emitująca wiązkę poziomą wyznacza dodatkowo laser liniowy, co ułatwia definiować płaszczyznę pod kątem prostym względem wyznaczonej linii.
  • Skanuj i pracuj na zadanych odcinkach - funkcja skanowania pozwala ograniczyć zakres obracania się głowicy i wyświetlania wiązki lasera na zadanej długości.
  • Szybkie samopoziomowanie - kompensator szybko i dokładnie poziomuje instrument, a alarm ?poruszenia? niwelatora eliminuje wykonywanie błędnych pomiarów, gdy instrument został nieumyślnie potrącony i rozpoziomowany.
  • Jednoosobowa obsługa - do obsługi niwelatora i wyznaczania wysokości wystarczy tylko jedna osoba.
  • Zdalne sterowanie nawet z odległości 100 m - parametry lasera można zmieniać za pomocą dostarczanego w standardowej konfiguracji pilota RC-40.
  • Wszystko z pakiecie - niwelator dostarczany jest standardowo z grupą praktycznych akcesoriów, wspierających twoje prace (czujnik laserowy, uchwyt czujnik na łatę laserową, akumulatory, ładowarka, półka ścienna, płytka do skanowania, półka do podwieszenia niwelatora, kufer transportowy) .
  • Praca w każdych warunkach - solidne zabezpieczenie głowicy obrotowej chroni ten najważniejszy element niwelatora przed uszkodzeniami mechanicznymi, a szczelna obudowa spełnia normę IP54, pozwalając pracować w deszczu i kurzu.

  W zestawie:
  • niwelator laserowy RL-VH4G2; czujnik laserowy; uchwyt czujnika (na łatę); tarczka celownicza/do skanowania; pilot zdalnego sterowania; półka ścienna; akumulatorki; zasilacz; kufer transportowy.
  • Świadectwo instrumentu poświadczające poprawność pracy instrumentu.
  • Gwarancja autoryzowanego serwisu na okres 5 lat.

  Akcesoria Nivel System do pomiarów klasycznych:
  • łata 2,4m(LS-24); statyw SJJ1 - cena netto - 100zł